KGM05AR71C151KH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
150 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
KGM05AR71C151KH
DigiKey Part Number
478-KGM05AR71C151KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR71C151KH
Description
CAP CER 150PF 16V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05AR71C151KH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)