KGM05ACG1C151GH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
150 pF ±2% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
KGM05ACG1C151GH
DigiKey Part Number
478-KGM05ACG1C151GHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05ACG1C151GH
Description
CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05ACG1C151GH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)