ACM13-04LB050SAR00
DigiKey Part Number
478-ACM13-04LB050SAR00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM13-04LB050SAR00
Description
COAX CABLE 1.13MM, 50MM, RP-SMA
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to I-PEX MHF4L 1.13mm OD Coaxial Cable 1.969" (50.00mm)
Category
2nd Connector
I-PEX MHF4L Plug, Right Angle
Manufacturer
KYOCERA AVX
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
1.969" (50.00mm)
Style
RP-SMA to I-PEX MHF4L
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
1st Connector
RP-SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Black
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C