12064D476MAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 149,474
Datasheet
Similar
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
12064D476MAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM31HR50G476MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12064D476MAT2A
Description
CAP CER 47UF 4V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12064D476MAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)