T520A336M006ATE0807706 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
In Stock: 207
Datasheet
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1206 (3216 Metric) 80mOhm @ 100kHz
T520A336M006ATE0807706
DigiKey Part Number
399-T520A336M006ATE0807706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520A336M006ATE0807706
Description
33.0UF 6.0V
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Box
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
33 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
6.3 V