T491A226K006AT4153 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 2,000
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
22 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric) 3Ohm
T491A226K006AT4153
DigiKey Part Number
T491A226K006AT4153-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491A226K006AT4153
Description
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
T491A226K006AT4153 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm