F881KJ332J300C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3300 pF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
F881KJ332J300C
DigiKey Part Number
399-F881KJ332J300C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F881KJ332J300C
Description
3300PF 300V
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)