F861BI334J310Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F861BI334J310Z
DigiKey Part Number
399-F861BI334J310Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861BI334J310Z
Description
.330UF 310V
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V