CDR33BX104AKSR7370 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 7,080
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric)
CDR33BX104AKSR7370
DigiKey Part Number
1001-2151-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR33BX104AKSR7370
Description
CAP CER 0.1UF 50V BX 1210
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR33BX104AKSR7370 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
R (0.01%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)