CDR33BX104AKNR\250
DigiKey Part Number
478-CDR33BX104AKNR\250TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR33BX104AKNR\250
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDR33BX104AKNR\250 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
R (0.01%)
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)