CDR32BP102BKUS7956 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 120
Datasheet
Upgrade
Datasheet
In Stock: 500
Vishay Vitramon
In Stock: 969
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
CDR32BP102BKUS7956
DigiKey Part Number
1001-2429-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BP102BKUS7956
Description
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR32BP102BKUS7956 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)