CDR32BP102BFUSAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
In Stock: 120
KYOCERA AVX
1000 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
CDR32BP102BFUSAJ
DigiKey Part Number
CDR32BP102BFUSAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BP102BFUSAJ
Description
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR32BP102BFUSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)