C961U682MZVDBAWL45 is Obsolete and no longer manufactured.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
WEC
6800 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C961U682MZVDBAWL45
DigiKey Part Number
C961U682MZVDBAWL45-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C961U682MZVDBAWL45
Description
CAP CER 6800PF 440VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C961U682MZVDBAWL45 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)