C961U682MZVDCAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
WEC
6800 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C961U682MZVDCAWL40
DigiKey Part Number
C961U682MZVDCAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C961U682MZVDCAWL40
Description
CAP CER 6800PF 440VAC Y5V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C961U682MZVDCAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)