C951U472MVVDAAWL20 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
Vishay Cera-Mite
Vishay Cera-Mite
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
4700 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C951U472MVVDAAWL20
DigiKey Part Number
C951U472MVVDAAWL20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C951U472MVVDAAWL20
Description
CAP CER 4700PF 400VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C951U472MVVDAAWL20 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)