C941U332MVVDBAWL20 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
3300 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C941U332MVVDBAWL20
DigiKey Part Number
C941U332MVVDBAWL20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C941U332MVVDBAWL20
Description
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C941U332MVVDBAWL20 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)