C951U332MVWDBAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
3300 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C951U332MVWDBAWL40
DigiKey Part Number
C951U332MVWDBAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C951U332MVWDBAWL40
Description
CAP CER 3300PF 400VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C951U332MVWDBAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)