C931U222MVWDCAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
2200 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C931U222MVWDCAWL35
DigiKey Part Number
C931U222MVWDCAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C931U222MVWDCAWL35
Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C931U222MVWDCAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)