C961U222MWWDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
2200 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C961U222MWWDBAWL35
DigiKey Part Number
C961U222MWWDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C961U222MWWDBAWL35
Description
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C961U222MWWDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)