C921U332MZVDBAWL45 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
In Stock: 341
Similar
In Stock: 6
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
3300 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U332MZVDBAWL45
DigiKey Part Number
C921U332MZVDBAWL45-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U332MZVDBAWL45
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U332MZVDBAWL45 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)