C921U332MZVDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
In Stock: 6
Parametric Equivalent
In Stock: 341
Parametric Equivalent
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
3300 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U332MZVDBAWL35
DigiKey Part Number
C921U332MZVDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U332MZVDBAWL35
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U332MZVDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)