C907U471KYYDAA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Similar
470 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C907U471KYYDAA7317
DigiKey Part Number
C907U471KYYDAA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U471KYYDAA7317
Description
CAP CER 470PF 400VAC Y5P RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C907U471KYYDAA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)