C901U222MYVDCA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 1
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
WEC
2200 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
C901U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U222MYVDCA7317
DigiKey Part Number
C901U222MYVDCA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U222MYVDCA7317
Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U222MYVDCA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)