C901U222MYVDCAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
Similar
2200 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
C901U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U222MYVDCAWL40
DigiKey Part Number
C901U222MYVDCAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U222MYVDCAWL40
Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U222MYVDCAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)