C2220C105K5RACTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1,654
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
C2220C105K5RACTM
DigiKey Part Number
399-C2220C105K5RACTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C105K5RACTM
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)