C1210J474K1RACTU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210J474K1RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210J474K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210J474K1RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210J474K1RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210J474K1RACTU
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1210J474K1RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.081" (2.05mm)