C1210J474K1RACAUTO
DigiKey Part Number
C1210J474K1RACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210J474K1RACAUTO
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210J474K1RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.081" (2.05mm)