C1210C333KARACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 2,356
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Knowles Syfer
Similar
KYOCERA AVX
Similar
TDK
TDK
0.033 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210C333KARACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C333KARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C333KARACTU
Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C333KARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)