C0805C221KARACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0805C221KARACTU |
Description | CAP CER 220PF 250V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0805C221KARACTU Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.035" (0.88mm) |