Image for CA3106R20-22SBF80 is not available
CA3106R20-22SBF80
DigiKey Part Number
ICA3106R20-22SBF80-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3106R20-22SBF80
Description
CONN PLUG FMALE 6P SILVER CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Category
Orientation
N (Normal)
Packaging
Bag
Number of Positions
6
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps)
22A, 74A
Shell Size - Insert
20-22
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C