Image for CA3102R24-28SA176 is not available
CA3102R24-28SA176
DigiKey Part Number
CA3102R24-28SA176-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3102R24-28SA176
Description
ER 24C 24#16 SKT RECP BOX
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Category
Orientation
N (Normal)
Packaging
Retail Package
Contact Finish - Mating
Gold
Number of Positions
24
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Current Rating (Amps)
22A
Shell Size - Insert
24-28
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C