Image for CA3102E24A28SWB is not available
CA3102E24A28SWB
DigiKey Part Number
CA3102E24A28SWB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3102E24A28SWB
Description
CONN RCPT FMALE 28P SOLDER CUP
Customer Reference
Detailed Description
28 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Category
Fastening Type
Reverse Bayonet Lock
Mfr
Orientation
W
Packaging
Bag
Number of Positions
28
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Size - Insert
24-A28
Current Rating (Amps)
22A
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
50V
Mounting Feature
Flange
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C