Image for CA3102E24-28SA95 is not available
CA3102E24-28SA95
DigiKey Part Number
CA3102E24-28SA95-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3102E24-28SA95
Description
CONN RCPT FMALE 24P GOLD SLD CUP
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Packaging
Bulk
Contact Finish - Mating
Gold
Number of Positions
24
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Current Rating (Amps)
22A
Shell Size - Insert
24-28
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C