IN-P32AT5UW
DigiKey Part Number
1830-1110-2-ND - Tape & Reel (TR)
1830-1110-1-ND - Cut Tape (CT)
1830-1110-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN-P32AT5UW
Description
LED WHITE CLEAR 2PLCC SMD
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White LED Indication - Discrete 2.9V 2-PLCC
Category
Lens Size
2.40mm Dia
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.9V
Series
Current - Test
5mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Color
Package / Case
2-PLCC
Configuration
Standard
Supplier Device Package
Lens Color
Colorless
Size / Dimension
3.20mm L x 2.80mm W
Lens Transparency
Clear
Height (Max)
1.90mm