CY15V108QI-20LPXI
DigiKey Part Number
448-CY15V108QI-20LPXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15V108QI-20LPXI
Description
IC FRAM 8MBIT SPI 20MHZ 8GQFN
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 8Mbit SPI 20 MHz 8-GQFN (3.23x3.28)
Category
Memory Organization
1M x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Series
Clock Frequency
20 MHz
Packaging
Tray
Voltage - Supply
1.71V ~ 1.89V
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)