M200F-040.0M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | M200F-040.0M |
Description | XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 40 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 8-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±200ppb |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 3.3mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 8-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) |