M80-MC335M1-02-0150L
DigiKey Part Number
952-M80-MC335M1-02-0150L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-MC335M1-02-0150L
Description
CBL DATAMATE PWR MALE 2POS 150MM
Detailed Description
2 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.492' (150.00mm, 5.91")
Category
Number of Rows
1
Pitch - Connector
0.157" (4.00mm)
Series
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")