M80-4000000F2-02-32A-00-000
DigiKey Part Number
952-M80-4000000F2-02-32A-00-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F2-02-32A-00-000
Description
2 POS. FEMALE SIL 12AWG CABLE CO
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 12 AWG
EDA/CAD Models
M80-4000000F2-02-32A-00-000 Models
Category
Number of Rows
1
Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Wire Gauge
12 AWG
Features
Jackscrews, Polarizing Key
Number of Positions
2
Pitch
0.157" (4.00mm)