1455J1201RD
1455J1201RD
1455J1201RD
DigiKey Part Number
HM1400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455J1201RD
Description
BOX ALUM RED 4.72"L X 3.07"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Red End Panel(s) 4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm) X 1.063" (27.00mm)
EDA/CAD Models
1455J1201RD Models
Color
Red
Thickness
0.060" (1.52mm)
Size / Dimension
4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm)
Weight
0.38 lb (172.37 g)
Height
1.063" (27.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
14.5in² (94cm²)