1455J1201
1455J1201
1455J1201
DigiKey Part Number
HM890-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455J1201
Description
BOX ALUM NATURAL 4.72"L X 3.07"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Natural End Panel(s) 4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm) X 1.063" (27.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1455J1201 Models
Category
Design
End Panel(s)
Mfr
Material
Series
Color
Natural
Packaging
Bulk
Thickness
0.060" (1.52mm)
Part Status
Active
Features
Card Guides
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm)
Weight
0.38 lb (172.37 g)
Height
1.063" (27.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
14.5in² (94cm²)