FA-238 25.0000MD30X-W0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
25 MHz ±30ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-238 25.0000MD30X-W0
DigiKey Part Number
114-FA-23825.0000MD30X-W0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 25.0000MD30X-W0
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)