FA-238 25.0000MA30X-W5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 164
ECS Inc.
25 MHz ±20ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-238 25.0000MA30X-W5
DigiKey Part Number
FA-23825.0000MA30X-W5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 25.0000MA30X-W5
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-238 25.0000MA30X-W5 Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)