482-GA12-K1M1-A1S0-20A is available for purchase but is not normally stocked.
E-T-A
In Stock: 179
Datasheet
In Stock: 0
Circuit Breaker Thermal 20A 230 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
482-GA12-K1M1-A1S0-20A
DigiKey Part Number
482-GA12-K1M1-A1S0-20A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-GA12-K1M1-A1S0-20A
Description
CIR BRKR THRM 20A 230VAC 28VDC
Detailed Description
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
230 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V