482-G323-J1M1-B2S0-25A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
482-G323-J1M1-B2S0-25A
DigiKey Part Number
482-G323-J1M1-B2S0-25A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-G323-J1M1-B2S0-25A
Description
CIR BRKR THRM 25A
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 25A 230 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
25A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
230 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V