CV94A-FGC-CPZ1AR1D1EHJMBB7A363 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Red, Green, Blue (RGB) 622nm Red, 530nm Green, 470nm Blue LED Indication - Discrete 2.1V Red, 2.6V Green, 2.7V Blue 6-SMD, J-Lead
CV94A-FGC-CPZ1AR1D1EHJMBB7A363
DigiKey Part Number
90-CV94A-FGC-CPZ1AR1D1EHJMBB7A363-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CV94A-FGC-CPZ1AR1D1EHJMBB7A363
Detailed Description
Category
Lens Size
2.80mm x 2.10mm
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.1V Red, 2.6V Green, 2.7V Blue
Current - Test
15mA Red, 10mA Green, 10mA Blue
Size / Dimension
9.40mm L x 4.20mm W
Height (Max)
3.85mm