Image for 13282-18SG-321 is not available
13282-18SG-321
DigiKey Part Number
13282-18SG-321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13282-18SG-321
Description
CONN PLUG FMALE 18P SOLDER CUP
Detailed Description
18 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
13282-18SG-321 Models
Number of Positions
18
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.210" ~ 0.250" (5.33mm ~ 6.35mm)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C