TV15C430J-G is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
In Stock: 3,800
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Bourns Inc.
Bourns Inc.
In Stock: 972
MCC (Micro Commercial Components)
69.4V Clamp 21.61A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TV15C430J-G
DigiKey Part Number
TV15C430J-G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV15C430J-G
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
TV15C430J-G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.61A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V