CD214C-T43ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 16,088
Littelfuse Inc.
In Stock: 3,800
Littelfuse Inc.
In Stock: 972
MCC (Micro Commercial Components)
Comchip Technology
69.4V Clamp 21.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214C-T43ALF
DigiKey Part Number
CD214C-T43ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214C-T43ALF
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214C-T43ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V