3239-16-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN688G-500-ND
1175-3239-16-1-0500-007-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-16-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 16AWG GREEN
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 16 AWG Hook-Up Wire 26/0.0100" Green 3000V
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.110" (2.79mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C