3239-16-1-0500-004-1-TS | |
|---|---|
DigiKey Part Number | CN685R-500-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3239-16-1-0500-004-1-TS |
Description | HOOK-UP STRND 16AWG RED 500' |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 16 AWG Hook-Up Wire 26/0.0100" Red 3000V 500.0' (152.4m) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Jacket (Insulation) Diameter 0.110" (2.79mm) |
Mfr | Jacket (Insulation) Thickness 0.025" (0.63mm) |
Packaging Spool | Length 500.0' (152.4m) |
Part Status Active | Voltage 3000V |
Cable Type | Operating Temperature -50°C ~ 150°C |